Minislovník Moje Tělo - My Body

Učíte své děti anglicky a nemůžete najít smysluplné materiály? 

Potýkala jsem se s úplně stejným problémem. Nenašla jsem na trhu žádnou knihu, která by splňovala moje náročné požadavky:

 • jemné, ale jednoduché a jasné obrázky
 • dvoujazyčný popisek psaný velkými písmeny (aby jej mohly začít číst i ty nejmenší děti, které teprve rozpoznají první písmenka)
 • možnost s materiálem pracovat - kreslit do něj, psát, stříhat...

A tak jsem se rozhodla, že takový slovníček sama vytvořím. Všechno, co mi chybělo a co jsem hledala, jsem zkombinovala do svého vlastního materiálu.

Přemýšlela jsem, co je to nejdůležitější, co se dítě potřebuje naučit jako první. A zjistila jsem, že nejlepší je začít od sebe. Využila jsem své zkušenosti s výukou angličtiny a své ilustrátorské dovednosti a vytvořila jsem první ze série minislovníčků. O lidském těle, jeho částech a činnostech, které s ním provádíme. 

Co je minislovník Moje Tělo zač?

 • 7 stran obrázků
  To je přes 70 slov zahrnujících téma lidské tělo: Hlava a její části, tělo a jeho části, hygiena, základní aktivity, emoce a činnosti. (Titulní stranu nepočítám 🙂 )
 • Jednoduché, černobílé obrázky
  Jsou jasné a kontrastní, děti nebudou mít problém se na stránkách vyznat. Přímo vybízí k vybarvení a tím nad jeho stránkami stráví více času a déle se učí. S vaší pomocí 🙂
 • Popisky kapitálkami
  Už i ty nejmenší děti, co se začínají zajímat o první písmenka, si mohou začít číst.
 • Materiál je elektronický - ve formátu PDF
  Můžete si jej sami vytisknout kolikrát chcete a na jaký typ papíru potřebujete. Jste rodič a chcete si doma s dětmi číst? Vytiskněte si jej na tvrdší papír, secvakněte a listujte. Jste lektor angličtiny pro děti? Listy si zalaminujte pro opakované použití.

Už dál nemusíte čekat na věčně vyprodané obrázkové slovníky

Věřte mi, prolistovala jsem všelicos. Některé tituly jsou lepší, jiné průměrné... Většina těch dobrých bývá drahá a neustále vyprodaná. To s minislovníkem Moje Tělo řešit nemusíte. Jeho cena 99,- Kč je více než příznivá (to je jako tři časopisy Méďa Pusík nebo jeden oběd). Navíc, pokud v budoucnu slovníček zaktualizuji, dostanete automaticky jeho novou verzi.

Také se vyhnete námaze sledovat, zda-li nevyšlo jeho pokračování. Automaticky vám pošlu upozornění, že vyšel další díl.

A to nejlepší nakonec: jsem ze svého slovníčku nadšená. A jeho výroba mě neskutečně bavila. Už teď mám plnou hlavu nápadů na další témata a vy je můžete ovlivnit tím, že mi můžete napsat, co byste si v dalším díle přáli mít. Reaguji tak na konkrétní potřeby skutečných rodičů a lektorů. Které vydavatelství tohle dokáže? 🙂

Máte otázky? Třeba na ně odpovídám tady:

Proč není slovníček v tištěné podobě? Bude někdy jeho papírová verze?

Protože to je jednodušší pro mě i pro vás. V elektronické verzi jej máte uložený u sebe a můžete tisknout kolikrát chcete, vybarvovat, stříhat, nalepovat, vkládat do euroobalů nebo laminovat... Jeho papírovou verzi zvažuji, ale pouze v omezené edici a za podstatně vyšší cenu.

Kdo mi zaručí, že jsou slova správně?

Veškeré materiály, které vytvářím, procházejí dvojnásobnou korekturou rodilými mluvčími angličtiny z různých zemí. Sama jsem na to velmi opatrná a vnímám jako svou osobní zodpovědnost, že poskytuji správné informace.

Kterou angličtinu ve slovníku naleznu? Britskou nebo americkou?

Univerzální. Vím, že je to obtížné, ale snažím se používat tzv. "International English" - tedy vybrat v každém případě takový výraz, který je srozumitelný a nejvíce používaný jak rodilými mluvčími, tak lidmi, pro které je angličtina druhým a dalším jazykem. Mým primárním cílem je učit použitelný jazyk. Ne slovníkové pojmy, které v reálných situacích zní strojeně. Tam, kde je situace nerozhodně, se přikláním k americké angličtině, protože je rozšířenější v dalších zdrojích, jako jsou televizní pořady, filmy, hudba, videa na YouTube, internetová komunikace atd.

Pro jakou věkovou kategorii je slovníček vhodný?

Z mé zkušenosti pro děti už od 1 roku. Ty se samozřejmě nebudou učit anglicky, ale budou si moct prohlížet a pojmenovávat obrázky. Horní věková hranice není omezena, materiály lze využít pro zpestření předškolní, školní a domácí výuky i hodin s dospělými.

A co když si nejste jistí, jestli je slovníček zrovna pro vás?

Pokud do 30 dní od zaplacení objednávky usoudíte, že slovníček není to,
co jste čekali, vrátím vám peníze zpět.

Bez ptaní. No, i když... přeci jen mi bude vrtat hlavou, jestli jsem udělala něco špatně. Takže pokud mi k tomu napíšete důvod, proč se vám nelíbil, vezmu to jako konstruktivní kritiku, jak dělat věci ještě lépe.

 

A co k tomu?

Nebyla bych to já, kdybych vám ke slovníčku nedala i nějaké BONUSY.

Ačkoliv je slovníček sám o sobě variabilní a jeho použití je široké, přemýšlela jsem, jak ještě lépe využít jeho potenciál. Vymyslela jsem tedy tyto dva praktické bonusy.

 

 • Pracovní list Zoubky
  Snad každý rodič malého dítěte řeší problém s čištěním zoubků. Tento pracovní list hravou formou ukáže dítěti, že čištění zubů je zábava a že si je může pohodlně "nacvičit" na papíře. Můžete tak svému mrněti krásně vysvětlit, proč je čištění zubů důležité. Tento pracovní list v ceně 29,- Kč není k dispozici nikde jinde a dávám ho pouze jako přílohu ke slovníčku.
 • Pexeso
  Jistě znáte klasickou pomůcku k výuce jazyka a tou jsou slovíčka na kartičkách, tzv. flashcards. Proč si nezpestřit učení zábavným pexesem, které jako flashcards funguje? Pexeso má standartní velikost 64 obrázků a vybrala jsem slovesa. To je 32 párů slov - vždy jeden obrázek je s popiskem v češtině, druhý v angličtině. Pocvičíte nejen paměť, ale i slovíčka. Pexeso v ceně 49,- Kč je pouze součástí slovníčku a nebude možné jej samostatně nikde koupit.

Co na to říkají profesionálové? Reference.

Velice si vážím práce každého člověka, který se věnuje dětem. Děkuji proto Ireně za její pilnou práci, kterou si dala s materiálem pro ně. Doporučuji její materiály jako lektorka v oblasti vzdělávání.

Mgr. Zuzana Walshpodnikatelka v oblasti vzdělávání, www.walsh.sk

Jako lektorka anglického jazyka vím, že obrázků s popisky - do hodin angličtiny i na domácí použití - není nikdy dost. A tak jsem se na ebook My body - mini obrázkový slovník od Ireny moc těšila. Mini slovník zaujme na první pohled vlastními originálními ilustracemi autorky samotné. Najdete v něm anglická slovíčka týkající se lidského těla (podstatná jména i slovesa) s českými ekvivalenty. Obrázek veliké pusy může být zalaminován a použit jako nácvik čištění zoubků u nejmenších dětí, pexeso využiji přímo v hodinách angličtiny s dětmi i dospělými a doma se svou tříletou dcerkou. Těším se, až si budeme ukazovat a povídat si i o ostatních obrázcích a v budoucnu si je všechny vymalujeme. Všem vřele doporučuji, protože praktické využití slovníčku je opravdu široké 🙂

Mgr. Jana Samlíkovávýuka anglického jazyka, www.samlikova.cz

Minislovník Moje Tělo i pexeso překonalo moje očekávání, hlavně co se týče grafického zpracování. Je řešen jednoduchou a hlavně zábavnou formou. Moje dcera Janička, která angličtinu miluje, si slovníček hned oblíbila a dokonce mě překvapila i reakce manžela, který se také začal anglicky učit a hned se zapojil do hry :). Takže minislovník i pexeso není z mého pohledu určen jenom pro děti. Vím, že slovníček i pexeso může zkvalitnit slovní zásobu nejen vašich dětí. A jak si s pexesem v angličtině obstojíte vy?

Jana SáblováDětem zdravě bez chemie, www.janasablova.cz

Klikněte na tlačítko KOUPIT SLOVNÍČEK a objednejte si Minislovník Moje Tělo spolu s oběma bonusy
za cenu 99,- Kč TEĎ HNED. 

Platba je možná převodem a slovníček odesílám na váš
e-mail ihned po připsání částky na můj účet.