Vystřihovánka – sýkorky na větvičce

Sýkorky neodmyslitelně patří k zimě a doma s oblibou sledujeme tyto drobné barevné ptáčky, jak se štěbetáním přelétají na zahradě z větvičky na větvičku. Tuto scénu jsme si s dcerou chtěly přinést i domů, proto jsem vytvořila tuto jednoduchou vystřihovánku. Na procházce v lese jsme narazily na prořezané křoví, ze kterého se dalo ulámat pár větviček, aby nám ty sýkorky měly kde sedět.

IMG_20170129_161516_590

DYI Sýkorky

Co budeme potřebovat:

  • vytištěnou vystřihovánku – download zde: SYKORKY. Tisknout můžete na tužší papír, ale není to podmínkou. Zde jsou vytištěné na obyčejném kancelářském papíru.
  • nůžky
  • vodovky/pastelky/fixy
  • lepidlo
  • 2ks dřevěných kolíčků (důležité je, aby měly rovnou plošku, takže spousta plastových typů nebude fungovat, protože na nich prostě nebude lepidlo držet.

Postup:

Nejprve sýkorky vymalujeme/vybarvíme

vybarvíme omalovánku

vybarvíme omalovánku

Sýkorky vystřihneme podél obrysu. Menším dětem pomůžeme.

vystřižené sýkorky

vystřižené sýkorky

Z druhé strany nalepíme dřevěný kolíček na prádlo. Z každé strany kolíčku bude jedna sýkorka, proto jsou k sobě ve vystřihovánce zrcadlově. Zatížíme a necháme alespoň hodinu schnout.

nalepíme kolíčky

nalepít kolíčky

Sýkorky připneme na větvičky ve váze.

hotové sýkorky

hotové sýkorky

Hotové zátiší se sýkorkami na větvičce.

IMG_20170129_123423

Irena Poncarová
Jsem ilustrátorka a zároveň miluji cizí jazyky. Tvořím dětské obrázkové aktivity a slovníky, ve kterých kombinuji jednoduché, jemné obrázky s genetickou metodou čtení a cizím jazykem. Moje výtvory tak baví děti od batolat až po školáky. Více o mně zjistíte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.